• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Bezpieczeństwo płatności mobilnych

Jednym z najważniejszych powodów, dla których konsumenci odrzucają płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych jest obawa przed zagrożeniami cybernetycznymi. Kwestie bezpieczeństwa nadal stanowią największą barierę, nawet dla osób, którym nowoczesne technologie nie są obce. Ludzie mają obawy dotyczące dodania swojej karty do aplikacji urządzeń mobilnych. Dla dużej części konsumentów portfele mobilne są mniej bezpieczne, niż gotówka. Klienci nadal mają poważne wątpliwości związane z bezpieczeństwem i obawiają się oszustwa. Tymczasem, według VISA użytkownicy mobilni mogą wygodnie dokonywać zakupów na urządzeniach mobilnych i nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich rachunków bankowych.

Płatnosci mobilne mogą być bezpieczne

Użytkownicy mobilni muszą zrozumieć, że wraz z ciągłym rozwojem m-commerce i nowych technologii, jakość płatności mobilnych rośnie z dnia na dzień. Płatności są dobrze chronione przez tokenizację, która zastępuje podanie poufnych danych tokenem, który jest ciągiem losowo wybranych cyfr. Nawet, jeśli hakerzy ukradną token, będzie on dla nich bezużyteczny.

W dzisiejszych czasach konsumenci mają wiele opcji dokonywania płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Karty kredytowe i debetowe są najbardziej preferowanymi metodami płatności mobilnych, choć nie jedynymi. Bez względu na rodzaj transakcji, klienci nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich danych. Wszystkie transakcje są, bowiem zabezpieczone dzięki technologii tokenów. Są one obecnie uważane za najbardziej atrakcyjną metodę uwierzytelniania. Transakcje są uwierzytelniane w banku klienta, więc jego dane nie trafiają na zewnętrzne serwery. Ponadto każda płatność jest oceniana i aktywnie sprawdzana pod kątem oszustwa, aby zmniejszyć liczbę obciążeń zwrotnych.

Jak to działa?

Krótko mówiąc, kiedy klient wprowadza dane karty kredytowej, w jego API tworzony jest token, a dane karty są wysyłane do serwera tokenów. Następnie token jest przesyłany do aplikacji mobilnej, w której możemy wykonywać operacje finansowe za pomocą dedykowanego numeru. Co ciekawe, sklep korzystający z tego rozwiązania, nie musi nawet posiadać zgodności ze standardem PCI. Za zabezpieczenie płatności odpowiedzialny jest wybrany przez niego operator płatności. To na nim spoczywają obowiązki wynikające z międzynarodowych standardów bezpieczeństwa płatności. Dlatego, że więcej sprzedawców oferuje aplikacje mobilne oraz mobilne wersje swoich sklepów internetowych. Rewolucja w e-hadlu rozgrywa się na naszych oczach.

Zobacz również