• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Chcesz rozwinąć biznes na skalę światową? Oto co powinieneś wiedzieć o swojej wizytówce

Każda firma powinna posiadać swoją stronę internetową, bo do sieci "podłączonych" jest ponad 20 milionów Polskich gospodarstw domowych (ponad 30 milionów osób ma dostęp do Internetu). Strona w formie wizytówki powinna opowiadać o historii, branży oraz produktach / usługach. W dzisiejszych czasach nie istnieją już żadne granice terytorialne, zatem decydując się na sprzedaż transgraniczną, należy odpowiednio przygotować swoją stronę internetową.

Bo każdy rynek jest inny

Zanim zaczniesz modyfikacje na swojej stronie internetowej powinieneś się skupić na poznaniu branży, w której działasz. Nie chodzi nam o Polski rynek, a o zagraniczny. Nawet jeśli nie znasz obcych języków, to powinieneś wykonać aydut na który składać się będzie zapoznanie z zagraniczną konkurencją. Powinieneś zwrócić uwagę na układy zagranicznych stron internetowych i sposób przedstawiania produktów lub usług. Owszem, Twoja witryna będzie się wyróżniać na zagranicznym rynku i właściwie o to chodzi!

Język Twojej strony internetowej

Obojętne czy prowadzisz stronę, sklep lub wizytówkę - powinieneś przygotować wersję językową zgodną z dialektem danego kraju. Jeżeli zamierzasz sprzedawać w Niemczech - przetłumacz całą stronę internetową na język niemiecki. Jeśli Twoim celem są Włochy - musisz postąpić tak samo. Nie ograniczaj się tylko do języka angielskiego, bo pomimo, że jest on nieoficjalnym "językiem Internetu" - nie każdy konsument zna go na takim poziomie, aby zbudować zaufanie do Twojej strony.

Budowanie relacji z klientami

Zapewne wiesz, czym jest User Experiences. To całość emocji, jakie strona wowołuje u przeglądającego. Musisz zrobić wszystko, aby Twoja platforma generowała przyjemność i komfort z jej przeglądania. To samo tyczy się korespondencji mailowej, która naszym zdaniem może być Twoim wabikiem na klientów. Wszystkie rozmowy z klientami powinieneś prowadzić w sposób nowoczesny. Postaraj się o aplikację, która będzie za Ciebie tworzyć początek i koniec wiadomości, a do tego automatycznie informować klienta o nadaniu przesyłki. Dobrze będzie, jeśli Twoja korespondencja z zagranicznym klientem będzie się odbywać na płaszczyźnie koleżeńskiej. Pisz do swoich klientów w takiej formie:

"Cześć Marek!

Twoja przesyłka jest już prawie gotowa. Poinformujemy Cię o jej nadaniu."

Oczywiście napisz ten tekst w języku zagranicznym, dedykowanym konkretnej nacji. Na pewno zauważysz pozytywny odźwięk na takiego maila, ponieważ ludzie, zwłaszcza w sieci cenią bezpośredność i koleżeńskie podejście do drugiego człowieka.

Teraz wiesz już wszystko!

Jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu tego artykułu zrozumiałeś już wszystko. Jeśli masz do nas dodatkowe pytania, to zadaj je w komentarzu. Na pewno Ci odpowiemy!

Zobacz również