• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Czy płatności mobilne wyprą tradycyjną gotówkę?

Patrząc na rozwój dzisiejszego świata wyraźnie widać, że coraz mniej osób korzysta z gotówki. Większość posiadaczy kont bankowych wybiera płatności kartą kredytową lub bankomatową. To o wiele wygodniejsze, niż obrót gotówką, a do tego bezpieczniejsze. Z roku na rok ubywać będzie osób, które wolą płacić gotówką, niż kartą. Przybędzie za to zwolenników szybkich płatności online oraz transferów mobilnych. Czy płatności mobilne wkrótce wyprą tradycyjną gotówkę? Prawdopodobnie tak.

Dlaczego coraz rzadziej płacimy gotówką?

Coraz rzadziej płacimy gotówką, bo jest nam po prostu wygodniej. Blisko 70% Polskich sklepów (głównie stacjonarnych) oferuje terminale płatnicze, a także zakupy online. Skoro nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy - gotówka jest nam w zasadzie niepotrzebna.

Zdecydowanie bardziej cenimy karty kredytowe oraz ... smartfony. Odkąd operatorzy szybkich płatności online wprowadzili możliwość opłacania rachunków przy pomocy niewielkiego urządzenia - środowisko bardzo polubiło tą formę płatności. Bez wychodzenia z domu możemy zapłacić za bilet do kina, parking lub zakupy w sklepie spożywczym / supermarkecie.

Decyduje komfort i bezpieczeństwo

Fakt, że coraz chętniej płacimy smartfonami dotyczy nie tylko wygody, ale też bezpieczeństwa. Nie musimy korzystać z tokenów, bo wystarczy nam konto u operatora szybkich płatności jak Dotpay. Możemy w czasie weekendu zapłacić za zakupy lub aplikacje mobilne, a pieniądze zostaną zaksięgowane u odbiorcy jeszcze tego samego dnia. To lepsze nawet od tradycyjnych przelewów, które z reguły nie docierają na konto odbiorcy w dni wolne.

Z tygodnia na tydzień urządzenia mobilne generują coraz więcej ruchu w sieci. Należy zatem przypuszczać, że w przyszłości najpopularniejszą formą płatności będą m-przelewy. Jeśli macie swoje przemyślenia na ten temat i chcecie się nimi podzielić - zachęcamy do komentowania tego wpisu.

Zobacz również