• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Czym jest mobilna bramka płatności?

Jeśli kupujecie przy pomocy urządzeń mobilnych, to być może korzystacie z bramek płatności, które umożliwiają realizowanie przelewów. W zasadzie każdy sklep internetowy dostępny w wersji mobilnej powinien oferować spersonalizowane bramki płatności, ale póki co nie każdy je posiada. Dlaczego warto inwestować w takie bramki? Tego dowiecie się poniżej.

Zasada funkcjonowania mobilnej bramki płatności

Mobilna bramka płatności to po prostu aplikacja, która wykrywa urządzenie mobilne i dostosowuje się do jego rozmiarów. Jeśli korzystacie z portali takich jak Allegro lub Olx, to doskonale wiecie o co nam chodzi. To jedne z pierwszych serwisów, które wprowadziły mobilne bramki płatności pokazując, jak powinny być spersonalizowane.

Brak bramki, mniejszy zysk m-sklepu?

Sklepy mobilne w zasadzie nie potrzebują bramek płatności, bo konsumenci mogą sfinalizować zakupy przy pomocy komputera osobistego. Ich obecność sprawia jednak komfort i pozwala na błyskawiczne zrealizowanie przelewu. Każdy sklep, który w wersji mobilnej będzie posiadał bramkę, ma szansę zarabiać więcej, bo konsument przy pomocy zaledwie jednego urządzenia będzie mógł nie tylko obejrzeć towar, ale go zamówić i za niego zapłacić.

Jako, że m-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie, możemy przypuszczać, że w przyszłości każdy sklep będzie oferował mobilne płatności. W tym momencie najwięcej będą zarabiać ci, którzy już je wdrożyli lub są na etapie implementacji.

Zobacz również