• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Płatności odroczone - fanaberie czy sposó na klienta?

Operatorzy szybkich przelewów online oferują płatności odroczone, które pozwalają zakupić towar bez konieczności natychmiastowej zapłaty. Mogłoby się wydawać, że to kolejna fanaberia w Polskiej branży e-commerce, ale widać wyraźnie, że płatności odroczone działają na klientów niczym magnes i podnoszą obroty sklepów. Czy Ferbuy to usługa, która ma szansę zmienić rynek e-handlu w Polsce? Sprawdźmy to!

Czym jest Ferbuy?

Płatności odroczone zostały wprowadzone przez operatora szybkich przelewów online, firmę Dotpay. Zasada tej usługi jest bardzo prosta. Każdy sklep, który współpracuje z Dotpay może zaoferować swoim klientom płatność odroczoną - Ferbuy. Konsument ma więc prawo zakupić towar, ale nie musi za niego płacić. Ma na to 14 dni i nawet jeśli nie zapłaci - marka Dotpay ureguluje rachunek za klienta w ciągu dwóch tygodni od dnia sprzedaży.

Kto powinien oferować usługę Ferbuy?

Głównie sklepy internetowe, które sprzedają usługi lub aplikacje mobilne. Tego rodzaju produkty otrzymuje się zazwyczaj mailowo, dlatego można je zakupić w sobotę i już tego samego dnia z nich korzystać. Teoretycznie Ferbuy dotyczy tych klientów Dotpay, którzy potrzebują usługi w trybie natychmiastowym, a nie mają pieniędzy lub po prostu nie chcą jeszcze płacić za towar.

Sposób na przyciągnięcie klientów?

Sklepy, które oferują płatności odroczone mogą liczyć na większą liczbę klientów. To logiczne, bo przecież sklepy, które nie wymagają natychmiastowej zapłaty za zakupione produkty odbierane są przyjaźnie. Warto dodać, że platformy e-commerce oferujące Ferbuy są całkowicie bezpieczne, ponieważ to operator szybkich płatności online bierze na siebie odpowiedzialność za wyrównanie rachunku ze sklepem, jeśli konsument w ciągu 14 dni nie zapłaci za towar. Niektóre sklepy mają taką politykę, że otrzymują pieniądze od Dotpay w chwili zakupu, a później klienci tej marki doładowują swoje konto i wyrównują rachunek z operatorem.

Czy Twój sklep oferuje płatności odroczone?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i oferujesz błyskawiczne przelewy online, to pomyśl też o płatnościach odroczonych. Będzie to ukłon w stronę Twoich klientów i na pewno zwiększy zainteresowanie Twoim sklepem. Jeśli masz do nas pytania, to czekamy na nie w komentarzach.

Zobacz również