• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Płatności online - oto co powienieneś o nich wiedzieć

Decydując się na otwarcie sklepu internetowego należy przygotować plan, który pozwoli zmaksymalizować zyski. Dobranie odpowiednich form płatności będzie podstawą, bo to one decydują o atrakcyjności sklepu. W dobie wszechobecności banków i rachunków internetowych możemy kupować online i płacić za zakupy w czasie rzeczywistym. Wiele sklepów narzeka na słabnące obroty, choć nie dotyczą one cen towarów czy formy dostawy. Dotyczą one metod płatności i jeśli jest ich zbyt mało - konsument szybko zmienia sklep na taki, gdzie znajdzie ich więcej.

Jak prowadzić płatności w sklepie internetowym

Nie dostępność towaru, nie formy ich dostarczenia, ale płatności są najważniejszym elementem każdego sklepu internetowego. W czasach obecnych nie powinno się oferować jedynie przelewów tradycyjnych, bo Polskie społeczeństwo w czasie weekendów najwięcej czasu spędzają na czynnościach okołozakupowych. Jeśli konsument chce coś zakupić w niedzielę, a nie ma pewności, czy sklep zaksięguje wpłatę tego samego dnia - często zmienia platformę na taką, która gwarantuje mu błyskawiczne zrealizowanie przelewów.

Prowadzenie płatności w sklepie internetowym nie powinno być zmartwieniem jego właściciela. Jeśli rozpocznie on współpracę z operatorami szybkich przelewów online, może mieć pewność błyskawicznych przelewów nawet w weekendy i święta. Zamiast martwić się słabnącymi obrotami, będzie mógł się skupić na marketingu, gdyż jego konsumenci będą mieli wszystkie formy płatności na wyciągnięcie ręki.

Zalety usług operatorów szybkich przelewów online

Do największych zalet takich firm wcale nie należą błyskawiczne przelewy, ale płatności ratalne i odroczone. Serwisy takie jak Dotpay oferują zakupy nawet w weekend i właściciel rachunku w firmie Dotpay nie musi posiadać pieniędzy na koncie. Operator sam gwarantuje sklepowi wyrównanie zadłużenia, gdyby konsument nie uregulował zaległości w ciągu 14 dni. Ponadto takie platformy pozwalają na ratalne spłacanie zakupów, a to wszystko przy asyście najlepszych zabezpieczeń. Dzięki takim możliwościom sklepy nie muszą się martwić o brak wpływów. Mogą pracować i zarabiać nawet w weekendy i często te dwa wolne dni są momentem największego zysku w przeciągu całego miesiąca.

Otwierasz sklep? Zacznij od wyboru operatora szybkich przelewów

Jeżeli jesteście na etapie planowania sklepu internetowego, powinniście zacząć od wyboru najlepszego operatora szybkich płatności online. Gdy sprawy finansowe będziecie mieć z głowy i zapewnicie swoim konsumentom nieograniczone możliwości zapłaty za towar, będziecie się mogli skupić na personalizacji witryny oraz jej optymalizacji. Wasz start będzie lepszy niż przypuszczaliście i zauważycie to po pierwszych obrotach.

Jeśli macie do nas pytania związane z płatnościami online, to czekamy na nie pod tematem.

Zobacz również