• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Pokaż mi płatności a ocenię Twój sklep

Rozwój sklepów internetowych dotyczy głównie obszaru finansowego. Sama istota prowadzenia sklepu w Internecie dotyczy komfortu, dlatego w kwestii finansów powinien być on jak największy, a do tego budzić zaufanie. Dzisiaj dowiecie się, jak powinna wyglądać płatność w nowoczesnym sklepie internetowym, który ma ambicje do debiutu międzynarodowego.

Czy formy płatności mają znaczenie?

Sklepy definiowane są na podstawie płatności. Jeśli konsument zauważy wśród opcji płatności swój bank - na pewno zainteresuje się Twoim sklepem bardziej bo już wie, że ma możliwość błyskawicznego przelania pieniedzy, które pojawią się na koncie sklepu jeszcze tego samego dnia. Nie zawsze jednak klient ma swój bank na liście płatności, dlatego jeśli sklep nie współpracuje z operatorami szybkich przelewów online (a są tam zawarte wszystkie banki funkcjonujące na terenie Polski), to wybierze on inną platformę, gdzie będzie mógł zapłacić błyskawicznie.

Współpraca z operatorami szybkich płatności online kluczem do sukcesu

Zauważ, że największe sklepy internetowe oferują błyskawiczne przelewy online, na przykład poprzez Dotpay. Skoro mowa o tej firmie, to współpracuje ona obecnie z ponad 30 000 sklepów. Ta liczba stale rośnie, bo coraz więcej sklepów zaczyna rozumieć, że od metod płatności zależy ich przyszłość w branży e-commerce.

Decydując się na współpracę z takim operatorem oferujesz swoim konsumentom swobodę zakupów. Pamiętaj, że największy ruch wśród sklepów internetowych odbywa się na weekendzie, a że jest to czas wolny (największy ruch) - nie wszystkie banki mogą zaksięgować wpłaty. Operatorzy mają jednak na swojej liście wszystkie banki i oni oferują błyskawiczne księgowanie przelewów. Odkąd operatorzy związali się ze sklepami online, zysk ze sprzedaży weekendowych wzrósł o kilkaset procent.

Konsument nie może się przejmować

Polscy konsumenci Internetowi zaczynają się robić wygodni, ponieważ właściciele sklepów nas tego nauczyli. Chcemy wejść na każdy sklep internetowy nie myśląc o płatnościach i nie zastanawiając się nad nimi. Chcemy mieć pewność, że każdy sklep zaksięguje nasze pieniądze błyskawicznie i my tak samo błyskawicznie otrzymamy produkt. Jeśli wejdziemy na stronę, gdzie zaczynamy szukać informacji o płatnościach - pewnie szybko zrezygnujemy z lustrowania witryny i zamkniemy portal na dobre.

Zapewniając klientom maksymalną swobodę wyboru płatności sprawisz, że Twój sklep będzie nowoczesny, przyjazny i lubiany. Stosując się do naszych rad z pewnością zwiększysz sprzedaż, więc jeśli jeszcze nie współpracujesz z żadnym operatorem szybkich przelewów online - pora to zmienić i to jak najszybciej.

Zobacz również