• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Polski rynek m-commerce - jakie zmiany warto zaobserwować?

Osoby zajmujące się prowadzeniem sklepów internetowych doskonale rozumieją realia dzisiejszego świata. Już nie wystarczy ładna strona internetowa aby przekonać do siebie konsumentów. Nie wystarczy też niższa cena niż u konkurencji, bo Internauci liczą przede wszystkim na błyskawiczne i wygodne zakupy. Branża e-commerce rozwinęła się już do tego stopnia, że wytworzył się w niej pewien odłam i możemy go nazywać m-commerce. Dzisiaj kilka słów o płatnościach mobilnych, które wkroczyły w zdecydowaną fazę rozwoju. Co warto o nich wiedzieć? Tego dowiecie się poniżej!

Polacy korzystają nie tylko z komputerów

Z obserwacji rynku jasno wynika, że coraz więcej Polaków decyduje się na zakup smartfona lub tabletu, aby móc przy pomocy tych urządzeń przeglądać sieć. W sierpniu ubiegłego roku magazyn mShopper przedstawił raport, z którego wynika, że na jednego konsumenta przypada obecnie 1.6 urządzenia mobilnego. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdy Polak posiada narzędzie do przeglądania sieci w czasie wolnym. Co ciekawe to fakt, że konsumenci większość wolnego czasu spędzają na przeglądaniu sklepów internetowych (czynności okołozakupowe), aby poznawać produkty lub je zamówić. Polska branża e-commerce przechodzi zatem w fazę mobilną.

Co nas czeka w przyszłości?

Możemy przypuszczać, że czeka nas fala mobilnych sklepów internetowych, które umożliwią nam zakupy na poziomie niewielkiego urządzenia. Już teraz możemy płacić smartfonami za zakupy korzystając z mobilnych bramek płatności, czyli zamawiać bilety do kina. Branża zmierza do momentu, kiedy wszyscy posiadacze smartfonów będą mogli przy pomocy tego urządzenia kupić dosłownie wszystko i zapłacić za to.

Interesując się rynkiem m-commerce warto obserwować zmiany, jakie obecnie przechodzi ta branża. Sklepy dużo inwestują w nowatorskie aplikacje mobilne oraz szereg zabezpieczeń, które mają zmaksymalizować efektywność m-platform. Jeżeli macie swoje przemyślenie na ten temat, a chcecie się nimi z nami podzielić - zapraszamy do komentowania tego tematu.

Zobacz również