• E-commerce i płatności to nasza specjalność!
img

Twój sklep oferuje płatności online - rusza za granicę!

Szacuje się, że ponad 30 000 sklepów współpracuje z Dotpay - największym Polskim operatorem błyskawicznych przelewów online. Dotpay to jedyna Polska marka, która oferuje sprzedaż transgraniczną, dlatego wszystkie sklepy, które współpracują z tą firmą mogą bez przeszkód rozpocząć podbój zagranicznych rynków. Co warto wiedzieć o sprzedaży międzynarodowej? Tego dowiecie się poniżej.

Czy Polskie e-sklepy mogą sprzedawać za granicą?

Wszystkie platformy e-commerce w Polsce mogą sprzedawać za granicą, ponieważ Dotpay oferuje przewalutowanie pieniędzy w czasie rzeczywistym, a do tego dba o sprawy podatkowe w każdym kraju, który znajduje się na liście marki. Nie byłoby to możliwe, gdyby Polska firma nie została partnerem Omniforum - międzynarodowej organizacji, która skupia operatorów szybkich przelewów online.

Podatki, cło, kwoty wolne od podatku

Wiemy już jak wygląda teoria, lecz jak to jest w praktyce? Każdy sklep, który chciałby sprzedawać za granicą zazwyczaj obawia się przepisów podatkowych. Każdy naród ma inną kwotę wolną od podatku, inne stawki VAT i cło. To jednak nie problem, ponieważ firmy, które należą do międzynarodowego programu Omniforum posiadają spersonalizowane systemy, które generują raporty sprzedaży. Jeśli na przykład sprzedajemy produkt w Niemczech, to na wygenerowanym raporcie otrzymamy informacje o kwocie, która wymaga wpłaty na konto Niemieckiego Urzędu Skarbowego. Tych pieniędzy nie musimy wpłacać osobiście, bo Dotpay oferuje ten rodzaj usług.

Współpracujesz z Dotpay? Rusz za granicę!

Jeśli współpracujesz z operatorami szybkich przelewów online, to powinieneś czym prędzej rozpocząć sprzedaż międzynarodową. Zagraniczni klienci chętnie szukają Polskich sklepów, bo zazwyczaj są tańsze od rodzimych. Jeśli zadbasz o kilka wersji językowych swojego sklepu internetowego, to w krótkim czasie odnajdziesz na zagranicznym rynku. Nie ma żadnych granic terytorialnych, a cło i podatki nie będą wymagać zatrudnienia dodatkowego księgowego. Na podstawie raportów opłacisz wszystkie zobowiązania i zaczniesz zarabiać więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.

A Wy? Sprzedajecie za granicą dzięki operatorom szybkich przelewów online? Jeśli tak, to z usług którego operatora korzystacie? Piszcie pod tematem!

Zobacz również